2014. november 21., péntek

Reflektorfényben: a szemöldök



A szemöldök kényes dolog – ehhez képest méltatlanul keveset foglalkozunk velük. Ezen itt az ideje változtatni. Ugyanis alapesetben nem díszítjük fel, sokaknak nem is része a sminknek, hát akkor meg kit érdekel? Valójában igenis lényeges, főleg, ha még festett hajad is van.



Beszéljünk először a színekről. Tekintve, hogy ezekben az időkben már több a festett hajú ember, mint a természetes, így elég gyakran fordul elő, hogy a szemöldök színe jócskán eltér a hajétól. Így aztán érdemes átgondolni, hogyha nagymértékű az eltérés, akkor befestessük, vagy legalább rászánjunk reggel öt percet indulás előtt. Ha a tartós festéket választod, akkor a kozmetikákban elég jó áron összehozzák. Ha otthon festenék, akkor azért vigyázz, mert ha szétkened, egy darabig ott marad a bőrödön – ezt a jelenséget a hajfestősök jól ismerik, foltos homlok forever! Ha nem érzed magad biztosnak, akkor bízd profira, vagy vegyél sablont.



Ha úgy döntöttél, bátor leszel, és befested magadnak, akkor lehetőleg ne a hajfestéked maradékával tedd. Túl nagy bajod mondjuk nem lesz tőle, de azért ne kísértsük a sorsot, már gyártanak külön szemöldök-festéket. Szükséged lesz még hidrogén-peroxidra és egy pici műanyag tálkára – nálunk az elhasznált kontaktlencse-tartó kapta ezt a posztot. A használati útmutató alapján keverd be, és egy kis spatulával, vagy ecsettel vidd fel a szemöldöködre. Ha szedni is akarod, akkor jobban jársz, ha utána teszed. A festék csíp, ráadásul, ha már befestetted, jobban látod, hol van a felesleg. Ha lejárt a festék ideje, nedves vattával töröld le.



A fentebbi azonban mostanában eléggé kiment a divatból, mióta hódít a szemöldöktetoválás. Őszintén? Én nem szeretem. Persze mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit visel a fején. Sőt, adott esetben akinek tényleg nagyon kevés szemöldöke van, annak kifejezetten jól is jöhet, főleg ha egy frankó kis szálazott tetoválásról beszélünk. Viszont ennek már nem tudod megváltoztatni a színét, ráadásul, ha nem szálazottat, hanem satírosat választasz, semmi nem garantálja, hogy amikor kopni kezd, az szép lesz. Ezek fényében érdemes mérlegelni, hogy bevállalod-e.



Ha hajlandó vagy pepecselni inkább mindennap, akkor is gondolnak már külön a szemszőreinkre. Kaphatóak már direkt szemöldökpaletták minden hajszínhez. Neked mindössze annyi a dolgod, hogy megkeresed a hajszínedhez illőt, fogsz egy jó ecsetet, és máris kenheted. Persze némi gyakorlás ehhez sem árt, plusz, ha már szépen befested, akkor érdemes a formát is karbantartani, hiszen ezzel felhívod a figyelmet a szemtelen, máshol kibújó szálakra. 


No, és milyen formája legyen? Ebben is jó barátod lehet a szemöldök-sablon, különösen, ha problémás szemöldököd van. Ha nem különösebben dús, akkor bőven elég lesz egy csipesz, ha viszont sok szemöldökkel vagy megáldva, érdemesebb beruházni egy kis gyantára. Habár ez több pénz, viszont akinek több szemöldöke van, annak több lehetősége is. Sok szemöldököt ugyanis több formára lehet szedni – én a vékony párszálas szemöldökömmel igencsak irigykedve figyelem a szép, háromszöges formát. Ehhez is azonban biztos kéz kell, és némi ismeret, különben lyukasra szedheted véletlenül – és innentől már csak az ima marad, hogy visszanőjön, ha pedig nem teszi, akkor később sokat fogsz vele szenvedni.



És most joggal sóhajthatsz fel, hogy de hát ez csak egy szőrcsík! Miért áldoznék rá ennyi időt? Valóban apróság, mégis érdemes rászánni azt a kis időt. A szemöldököd a szemed felett üldögél – na, most megleptelek, mi? :D – és ha egy feltűnőbb sminkkel rukkolsz elő, meglehetősen kiábrándító lesz fölötte egy ápolatlan szemöldök. Tessék beülni a lámpa alá az esti film alatt egy tükörrel! Látod, nem is olyan vészes! :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése